Lek. Wet.  Olga Tomaszewska

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 2009 roku, członek PSLWMZ w sekcji stomatologicznej. Ukończyła liczne kursy, szkolenia i warsztaty z zakresu stomatologii, dermatologii i anestezjologii weterynaryjnej. Współzałożycielka Faunistiki.

Pierwsze kroki w  weterynarii stawiała pod czujnym okiem doświadczonych lekarzy z Pogotowia na Książęcej i w Ptasim Azylu przy Warszawskim ZOO. Odbyła roczny staż w klinice przy Uniwersytecie w Bolonii.

 

Z pasją i zaangażowaniem podchodzi do każdego pacjenta, dbając by otrzymał najlepszą opiekę, a właściciel niezbędne informacje pozwalające wspólnie przynieść pomoc podopiecznym.

Fascynuje się stomatologią, starając się w trakcie codziennych wizyt zwracać uwagę opiekunów na często pomijaną profilaktykę w chorobach jamy ustnej. Z kolei każdy problem dermatologiczny to zagadka i często długoterminowe wyzwanie, które pozwala dobrze poznać pacjenta i jego właściciela i wygrać, lub częściej nauczyć się kontrolować problemy skórne.

Chwile wolne od pracy spędza z liczną NIE-ludzką rodziną, wspólnie z dziećmi poznając fascynujący świat 'Robali’, dinozaurów i ssaków morskich, oraz marząc o wyprawie tropem wielorybów.

Uwielbia podróże, włoską kuchnię i Koty!!! Już od najmłodszych lat pewna chemia sprawia, że z grzybów wracała z kotem w koszyku, ze szkoły z kotem w worku, z pracy z kotem w kartonie, mając tym samym pokaźne stadko odchowanych kociąt i zyskując tytuł kociej mamy.

Lek. Wet.  Łukasz Tomaszewski

Studia weterynaryjne ukończył na wydziale SGGW w Warszawie w 2008 roku, a następnie jako absolwent UP we Wrocławiu, zyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii weterynaryjnej.

Współzałożyciel Faunistiki. Przy stole chirurgicznym czuje się jak ryba w wodzie i choć chirurgia to jego królestwo, w naszej lecznicy spotkacie go Państwo również podczas konsultacji ortopedycznych. Interesuje się również diagnostyka obrazową, zwłaszcza ultrasonografią.

Od najmłodszych lat, za sprawą Taty, lekarza weterynarii, obcował z leczeniem zwierząt, a już w trakcie studiów szkolił się pod okiem wybitnych specjalistów w dziedzinie chirurgii i ortopedii, w tym jako asystent dr. Jacka Sterny oraz stażysta u  dr. Kirsteina. Wiedzę i doświadczenie zdobywał pracując w dużych Warszawskich klinikach, tj. Klinika Bemowo czy Elwet; podczas rocznego stażu na Uniwersytecie w Bolonii oraz w trakcie licznych szkoleń, warsztatów i konferencji.

Pasjonuje się…weterynarią :).

Kocha psy – szczególnie owczarki podhalańskie za sprawą pewnego przyjaciela z dzieciństwa o imieniu Punio.

Dumny właściciel setera szkockiego – Sarda i 2 uroczych kocich dam.

Wolny czas lubi spędzać aktywnie, na świeżym powietrzu, a leniwe chwile w towarzystwie czekolady 😉

Lek. Wet.  Agata Raduj

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w 2007 r. , a w 2015 r uzyskała tytuł specjalisty chorób psów i kotów.   Wysłana na obóz konny w wieku lat 12 nie tylko nauczyła się jeździć, ale i postanowiła, że jak dorośnie będzie leczyć zwierzęta. Interesuje się zagadnieniami związanymi z dermatologią, endokrynologią, interną, anestezjologią i diagnostyką obrazową. Wolny czas najchętniej spędza aktywnie, na sportowo, poza tym uwielbia czytać polskie kryminały. Jest właścicielką chyba najbardziej rozpieszczonej sznaucerki- Ginger.

Lek. Wet. Joanna Sierzpowska

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2010r. Już od początku studiów zdobywała wiedzę i umiejętności praktyczne w wielu Warszawskich klinikach pod okiem znanych lekarzy. Pod czas praktyk w ZOO zaraziła się pasją niesienia pomocy małym ssakom, przede wszystkim gryzoniom, którą rozwija do dziś. Członek International Veterinary Information Service.

Związana z Przychodnią Faunistika praktycznie od początku jej istnienia. Zajmuje się leczeniem pacjentów internistycznych, gryzoni i małych ssaków oraz anestezjologią. Pogłębia swoją wiedzę także z zakresu endokrynologii i nefrologii.

Prywatnie lubi spędzać czas z dobrą lekturą i pod żaglami. Właścicielka bernardynki imieniem Utta. Ma w planach powiększenie zwierzyńca.

Lek. Wet. Eliza Wrzesińska

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 2002r.Od ukończenia studiów uczestniczyłam w licznych szkoleniach podyplomowych ze szczególnym zainteresowaniem tematyką behawioryzmu.

W naszej Przychodni zajmuję się rozwiązywaniem bieżących problemów zdrowotnych psów i kotów.W sferze mojej pracy znajduje się szeroko pojęta interna.Moim niedoścignionym wzorem dociekliwości medycznej jest drHouse,którego prywatnie jestem wielka fanką.Cały czas staram się więc poszerzać swoje umiejętności zawodowe(zwł. z zakresu gastroenterologii i endokrynologii) korzystając z doświadczenia uznanych specjalistów.

Wolne chwile chętnie spędzam na długich spacerach z moim psiakiem Frodo lub relaksując się praca w ogrodzie.Uwielbiam polskie morze i lekturę thillerów medycznych.

Lek. Wet. Marzena Brzezińska

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie z 2009r. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiałam w Olsztynie. Kolejnym etapem w rozwoju była praca w Krakowie w Przychodni , której częścią był Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Nabyłam tam doświadczenie w leczeniu zwierząt egzotycznych, nieudomowionych i dzikich. W 2015 r uzyskałam tytuł specjalisty chorób psów i kotów. Jestem wnikliwą i dokładną internistką, stale pogłębiam swoje umiejętności, uczestnicząc w licznych sympozjach i konferencjach oraz projektach badawczych.

W kręgu moich zainteresowań szczególne miejsce zajmują kardiologia, diagnostyka obrazowa oraz choroby dróg oddechowych , którym poświęcam się od ukończenia studiów zdobywając doświadczenie praktyczne i doskonaląc wiedzę teoretyczną .
W naszej Przychodni zajmuję się szeroko pojętą interną psów i kotów, a szczególne miejsce w kręgu moich pacjentów zajmują zwierzęta egzotyczne, głównie gryzonie i zajęczaki.

W wolnym czasie rozwijam swoją drugą, obok weterynarii pasję jaką jest taniec.

Lek. Wet. Paweł Grudziński

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W trakcie studiów czas wolny dzieliłem między liczne zainteresowania, a pogłębianie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu medycyny weterynaryjnej. Chęć poznania przyczyn, patomechanizmów stanów chorobowych oraz możliwości ich naprawy warunkowały moje medyczne zainteresowanie chorobami wewnętrznymi, czyli tzw. interną. Dopiero jednak praktyka w jednej z największych Klinik Weterynaryjnych w Warszawie oraz ,,zarażenie’’ się w niej Kardiologią Zwierząt ukierunkowała moje zainteresowania zawodowe. Dzięki temu kardiologia, a także powiązane z nią choroby obejmujące klatkę piersiową stały się głównym elementem moich dociekań w zakresie pracy lekarza weterynarii.

Lek. Wet. Jarosław Balcerzak

Konsultacje onkologiczne

Kinga Królikowska

Absolwentka Technikum Weterynaryjnego. Przez 7 lat pracowała w Klinice Weterynaryjnej na stanowisku Technik Weterynarii. W 2006r. ukończyła kurs strzyżenia psów, otrzymując dyplom oraz certyfikat upoważniający ją  do wykonywania zawodu Groomera.

Z zamiłowaniem śledzi  trendy psich fryzur. Z Przychodnią Faunistika związana jest od 2011 roku. Przez ten czas zaskarbiła sobie sympatię psich klientów i ich opiekunów, jako osoba bardzo komunikatywna, konkretna, pełna miłości i ciepła do wszystkich swoich psich podopiecznych.

Prywatnie osoba niezwykle energiczna i wesoła, właścicielka pokaźnego stadka yorków wielkich duchem!

Patrycja Bujalska

Z wykształcenia groomer. Swoje doświadczenie w pielęgnacji zwierząt , na bieżąco wspiera udziałem w licznych szkoleniach i warsztatach, wciąż rozwijając swą pasję.

Jest autorką wielu psich i kocich metamorfoz, choć jej klientami bywają tez króliki i świnki morskie. Ma niezwykłą cierpliwość, jest ostrożna, empatyczna i opanowana, za co cenią ją nasi klienci i ich podopieczni.

Właścicielka nieprzyzwoicie licznego psio-kociego stadka, w tym pary uroczych buldożków francuskich, Gordona i Ramsey’a.